Příznaky problémů s ledvinami a zlozvyky, které je ničí

MrOferto
Ledviny jsou pro člověka životně důležitým orgánem, který má na starost několik důležitých funkcí. Mezi ně patří filtrace krve a odstraňování toxinů z těla. Dále regulují kyselost krve, krevní tlak a produkují hormon, který stimuluje tvorbu červených krvinek. Tento orgán má také na starost kontrolu množství tekutin a elektrolytů. Během života ale mohou začít vykazovat příznaky špatné funkce a lidé si toho mohou všimnout díky několika příznakům. Podívejte se proto na nejčastější symptomy, které poukazují na špatnou funkci ledvin a vyhněte se určitým zlozvykům, které je poškozují.
Příznaky problémů s ledvinami a zlozvyky, které je ničí

Vysoký krevní tlak

Krevní tlak poukazuje na to, s jakou sílou krev cirkuluje v cévách vašeho těla. Tento údaj by se měl u každého člověka čas od času změřit a hlídat, zda krevní tlak není příliš vysoký nebo naopak nízký. U lidí, kteří mají tlak vysoký, jej často způsobují špatně fungující ledviny. Pokud byste si doma nebo u lékaře naměřili vysoké hodnoty krevního tlaku (vyšší než 120 / 80), je možné, že tento údaj může souviset se špatně fungujícími ledvinami.

Otoky končetin, rukou nebo ranní otoky očí

Otoky na jistých místech na těle není dobré podceňovat, protože se může jednat i o příznaky závažného onemocnění. Pokud ledviny nedokážou správně a dostatečně filtrovat krev, dojde k zadržování sodíku v těle. Tento přebytek sodíku poté způsobuje otoky nejčastěji chodidel, kotníků a rukou. Jestliže by otoky nesouvisely s ledvinami, mohou signalizovat i problémy s játry nebo se srdcem.

Celková slabost a únava

Jestliže ledviny nefungují správně, je v těle člověka snížen i počet červených krvinek, které mají na starost přenášení kyslíku k jednotlivým orgánům. To poté zapříčiní to, že se člověk cítí unavený, trápí jej časté bolesti hlavy a pociťuje na sobě celkovou slabost.

V této souvislosti může mít člověk i potíže se soustředěním nebo s pamětí, jelikož mozek není dostatečně prokrven a tím pádem nemůže fungovat na 100 %. Častá slabost a únava i bez předchozí fyzické aktivity, by se neměla podceňovat, protože se může jednat i o jiný závažný problém.

unavená žena

Časté močení není normální

V případě, že jste zrovna nevypili 1 litr tekutin naráz, není časté močení normální. Pokud na sobě zpozorujete, že jste na toaletě až příliš často, měli byste se nechat vyšetřit lékařem. Za normální počet močení za den se považuje 4 až 10. Tento jev může souviset i s diabetem nebo dalším onemocněním a nemusí se nutně jednat o problémy s ledvinami. V případě, že v moči objevíte krev, je pěnivá nebo nepříjemně zapáchá, vaše tělo vám dává najevo, že něco není v pořádku a tyto příznaky se nevyplatí ignorovat.

Nechutenství a snížená chuť k jídlu

Čas od času se každému stane, že zrovna nemá na nic chuť, protože na něj leze chřipka nebo jiná nemoc. U pacientů, kteří mají onemocnění ledvin, se velice často vyskytuje snížená chuť k jídlu. Pokud by to byl i váš případ a nechutenství by trvalo delší dobu, prodiskutujte tento problém s vaším lékařem.

Vyhněte se zadržování moči

Jakmile budete mít pocit, že musíte močit, nečekejte a běžte na toaletu. V moči se nachází odpadní látky a pokud je budete v těle zadržovat, dáváte šanci mikroorganismům, které se mohou namnožit a způsobit záněty močového měchýře nebo inkontinenci.

Dávejte pozor na to, co jíte a pijete

Pokud konzumujete příliš mnoho masa, zvyšujete si kyselost krve, kterou se snaží ledviny eliminovat. Dalším problémem pro ledviny je sůl. V obou případech musí ledviny více pracovat a tím pádem se hodně zatěžují. Ohledně pití byste se měli držet toho, že pro vaše tělo je nejlepší volbou čistá voda. Pokuste se nepít alkohol a dbejte na to, abyste měli dostatečný pitný režim.

« Umění seberealizace: Jak objevit a rozvíjet svůj skrytý potenciál Jak na nákup dárků levně? »