Posilte imunitu před podzimem včas a nachlazení se vám vyhne obloukem

MrOferto
Již na konci léta mohou lidé pociťovat prudký pokles teplot. Přechod do chladnějšího období je zcela normální, ale hodně lidí se slabší imunitou může právě v tomto období onemocnět. Aby k tomu nedošlo a nemuseli jste trávit dny s horečkou či nachlazením v posteli, měli byste posílit svou imunitu a začít nosit oblečení, které je do chladnějšího počasí potřeba.
Posilte imunitu před podzimem včas a nachlazení se vám vyhne obloukem

Zdravá strava bohatá na vitamíny a minerály

K tomu, aby lidské tělo fungovalo správně a mohlo se bránit před různými nemocemi, je potřeba dodržovat zdravou stravu. Čas od času nevadí, když si dopřejete i něco nezdravého, ale ve vašem jídelníčku by měla převažovat zelenina, ovoce, celozrnné obiloviny, ryby a další potraviny, které mají hodně vitamínu a minerálů, jež tělo dále využije. Z vašeho jídelníčku by měl úplně zmizet alkohol a měli byste alespoň omezit kouření. V tom nejlepším případě s kouřením přestaňte úplně.

Dopřejte si dostatek spánku

Sluníčko na konci léta začíná zapadat o něco dříve, než tomu bylo na začátku letních dnů, a proto není divu, pokud se začnete cítit unavení dříve. Abyste předešli únavě a posílili svou imunitu, začněte chodit spát dříve. Kvalitní spánek je potřebný pro dobrý imunitní systém a pokud se vám navíc podaří nastavit pravidelný spánkový režim, budete se brzy cítit mnohem lépe.

Fyzická aktivita snižuje kila a zvyšuje imunitu

V dnešní době je mnoho lidí zvyklých na to, že na místa, která jsou od jejich domova vzdálená jen kousek, jedou autem. Kvůli tomuto zlozvyku nejen přibírají na váze, ale také se stávají méně pohyblivými a snižují svou imunitu. Pokud nechcete zrovna začít běhat, chodit do posilovny nebo dělat jinak náročnou aktivitu, snažte se alespoň na různá místa chodit pěšky. Začnete tak trávit více času v přírodě, objevíte nová místa, zažijete více dobrodružství a vaše tělo i imunita se stane silnější.

Stres a špatný psychický stav

I když se mnoho lidí domnívá, že špatný psychický stav je jen dočasný a nemůže za to, že člověk onemocní, tak tato domněnka není pravdivá. Dlouhodobý stres dokáže oslabit imunitní systém a lidé mohou závažně onemocnět. Snažte se ze života vyřadit lidi, kteří jsou negativní a nepříjemní, jezděte na místa, která máte rádi, choďte častěji do přírody a pokud budete chtít, najděte si i odborníka, který vám pomůže pochopit vaše pocity.

podzimní relax

Vhodné oblečení zabrání prochladnutí

S přicházejícím podzimem se snižují také venkovní teploty, které není dobré ignorovat. Lidské tělo totiž dokáže prochladnout velmi rychle, a proto se vyplatí mít v šatníku vhodné oblečení na podzim. V první řadě myslete na to, že teplo udržíte hlavně vrstvením. Na tričko si tedy berte mikinu / svetr a pokud bude potřeba, tak si vezměte i bundu nebo vestu.

Kvalitní bunda

Jestliže budou na podzim venkovní teploty tak nízké, že si budete brát často i bundu, dbejte na to, aby tato bunda byla kvalitní. Nejlepší volbou je kousek, který vás ochrání i před častými podzimními dešti a větry. Zároveň si v obchodě vyberte tu bundu, která je prodyšná. Díky tomu se nebudete nadměrně potit.

Nohy mají být vždy v suchu

Až si budete vybírat boty na podzim a budete chtít nějaké kvalitní, pravděpodobně budete muset zapomenout na dražší stylové tenisky, ve kterých by vám pravděpodobně byla stejně zima. Na podzim se místo toho hodí kvalitní voděodolné boty, které udrží vaše nohy v suchu a teplu.

Klobouky, čepice a šály

Předtím, než vyrazíte v chladnějším počasí ven, myslete na to, že skrze hlavu a krk utíká hodně tepla. I když si tedy pořídíte hezký svetr, na který si nevezmete bundu, tak při nižších teplotách vám bude stejně chladno. Nezapomeňte si tedy pořídit čepici či klobouk a šálu. Tyto kousky vás uchrání před prochladnutím. V případě, že nechcete nosit čepice nebo klobouky, pořiďte si bundu / vestu, která se dá zapnout až k bradě a má kapuci.

« Jak ušetřit více peněz v dnešní době Mužská móda a styl: Jak být stylizovaný a sebevědomý »