Kreativní a levné nápady na výrobu vánočních ozdob doma

MrOferto
Blíží se čas Vánoc a mnoho lidí má už nyní nakoupené dárky pod stromeček. I přesto, že ještě nezačal měsíc prosinec, tak někteří se natolik těší na vánoční období, že začínají vánoční výzdobu vyndávat z krabic už teď. Jestliže patříte mezi ty, kteří vánoční ozdoby milují, ale přesto byste při jejich koupi rádi ušetřili nějaké peníze, vyrobte si je doma. Výroba vlastních vánočních ozdob není jen ekonomická, ale také přináší radost z tvorby a osobní dotek k vánoční výzdobě.
Kreativní a levné nápady na výrobu vánočních ozdob doma

Sněhové vločky mohou vystřihovat i děti

Mezi tu nejlevnější vánoční dekoraci, jenž vám bude zdobit okna, dveře nebo jiné místo, patří bezesporu sněhové vločky z papíru. Jejich výroba je natolik jednoduchá, že ji zvládnou i malé děti. Vezměte si bílý papír velikosti A4 a nůžky. Papír přeložte diagonálně a zbylý kus odstřihněte. 

Tak vám vznikne čtverec. Papír opět přeložte diagonálně, aby vznikl trojúhelník. Ten můžete ještě několikrát přehnout, a nakonec budete mít malý trojúhelník. Do okrajů lze začít stříhat různé tvary a až budete mít hotovo, papír rozbalte. Tímto způsobem vám vzniknou krásné vločky. Kreativnější jedinci si mohou nakreslit na malý trojúhelník předlohu a poté ji vystříhat.

papírová sněhová vločka

Využijte přírodní materiály

Větve z jehličnanů, šišky, usušené plátky pomeranče nebo citronu, skořice v celku, celý hřebíček / badyán, ořechy a další přírodní materiály mohou posloužit jako levná dekorace, s níž lze nazdobit i stůl, věnce, svícny nebo dekorační mísu. Abyste jim dodali šmrnc, natřete je barvami, posypte třpytkami nebo slepte k sobě.

TIP: použijte šišky a vyrobte z nich malé vánoční stromečky. Začít můžete tak, že si připravíte šišky, lepidlo, perličky a malou dekoraci ve tvaru hvězdy. Na šišku poté různě nalepte perličky a na vrch dejte hvězdu. Tuto dekoraci můžete postavit kamkoliv nebo ji přilepte na dřevěnou podložku.

Vánoční skřítek vyrobený ze chvojí

V případě, že máte přístup ke chvojí, neváhejte a využijte jej pro výrobu vánočních dekorací. Svažte k sobě pár kousků chvojí a vyrobte si z látky tvar čepice. Ten poté nasaďte na místo, kde jste chvojí svázali. Těsně pod čepici nalepte kuličku z textilu a rázem vám vznikne malý skřítek, který je symbolem Vánoc. Dekoraci lze dozdobit ještě světýlky a hodí se třeba na vchodové dveře.

vánoční skřítek

Staré sklenice nevyhazujte

V posledních letech se stalo trendem, že lidé využívají sklenice k tomu, aby z nich vytvořily vánoční ozdobu. Použijte větší sklenici nebo vázu. Na její dno nasypte cukr nebo sůl a na sypký materiál dejte například vánoční koule, šišky, celou skořici, světýlka na baterky nebo jiné dekorace. Některé z nich je možné vylepšit tím, že je nastříkáte zlatým nebo stříbrným sprejem.

Dekorační pomeranč, který provoní domácnost

Až budete mít doma před Vánoci pomeranče nebo jablka, využijte je pro výrobu voňavých dekorací. K výrobě dekoračních pomerančů potřebujete jen toto ovoce a několik kousků celého hřebíčku. Ovoce si postavte na ubrousek, a nakonec do něj zapíchejte několik kousků hřebíčku. S pomocí koření lze na pomeranči vytvořit různé designy. Dekorace je skvělá v tom, že hezky vypadá a také krásně provoní domácnost.

vánoční pomeranč

Svícen z jablka, z něhož lze ujídat

Svícen z jablka je také jednoduché vyrobit a nemusíte si kupovat v obchodě drahý. Budete potřebovat jablko, několik malých větviček z jehličnanu, sušené ovoce, malou svíčku, celý hřebíček nebo celou skořici. Do horní části jablka, kde se nachází stopka vyřízněte opatrně otvor, který se bude podobat tvaru svíčky. Na tyto svícny je dobré používat úzké svíčky.

Poté do otvoru dejte svíčku a pokud by nedržela pevně, můžete ji podepřít s pomocí dětské modelíny. Následně už zbývá jen zapíchat do jablka špejle, celý hřebíček a kousky větviček. Na špejle ještě napíchejte sušené ovoce a svícen umístěte třeba na stůl. Z takto připraveného svícnu si rádi dají ovoce i děti.

« Inspirace na vánoční dárky, které potěší vaše blízké Nejlepší recepty na zahřátí v mrazivých dnech »