Ideální dárky pro maminku ke Dni matek

MrOferto
V tomto roce se koná jako každý rok Den Matek a letos připadá na neděli 14. května 20223. V tyto dny mohou děti svým maminkám poděkovat za jejich péči a lásku. Většinou se tento den neslaví ve velkém, ale i přesto je milé, když dítě své mamince koupí něco malého, jako pozornost a poděkování. Pokud vás zrovna tento rok nenapadá, co byste mohli darovat, můžete se nechat inspirovat.
Ideální dárky pro maminku ke Dni matek

Co je to Den Matek

Den Matek se poprvé slavil v roce 1907 a až v roce 1923 se dostal i do Česka. V různých zemích se tento den slaví v jiné dny. Například v Německu, Rakousku, České republice a v Americe se slaví druhou květnovou neděli, ale třeba ve Velké Británii a v Irsku se slaví až čtvrtou květnovou neděli. V Polsku mají toto datum pevně stanovené a Den Matek u nich připadá na 26. května.

Tento den vyzdvihuje významnost mateřství a snaží se o to, aby byly všechny maminky uznávány. Jakmile se koná Den Matek, mohou potomci svým maminkám projevit lásku a úctu. Někteří to řeší dárkem, ale jakkoliv své mamince pomůžete, tak jí dáte najevo, že ji máte rádi. Jestliže umíte dobře vařit, můžete jí uvařit oběd či večeři nebo jí můžete pomoci s úklidem nebo na zahrádce. Své mamince můžete poděkovat i malým dárkem. Jestliže se nemůžete rozhodnout, co pořídit, nechejte se inspirovat těmito nápady.

Káva, čaj nebo oblíbené pití

V dnešní době pijí téměř všechny ženy kávu a pokud víte o tom, že vaše maminka má nějaký oblíbený druh, pozvěte ji do kavárny nebo ji kupte rovnou celé balení, aby si mohla kávu připravovat sama doma. Vhodným dárkem je také čaj, protože ten lze pít v létě i v zimě a existuje velké množství příchutí. V současnosti jsou na trhu také kolagenové drinky, které jsou prospěšné nejen pro zdraví, ale také pro dlouhodobou krásu.

Dobrá večeře nebo oběd

I když je hezké, že ženě koupíte dárek, jistě ji potěšíte i tím, když ji pozvete na oběd buď do restaurace nebo přímo k vám domů. Pokud ještě bydlíte u rodičů, domluvte se s nimi, že na Den matek jim připravíte dobrou večeři či oběd. To, že vaše maminka nebude muset celé dopoledne vařit oběd pro celou rodinu ji potěší v tom, že se bude moci věnovat oblíbeným aktivitám nebo pouze odpočívat.

Sladké nebo slané pochutiny

Ženy si mnohokrát stěžují na to, že dostávají darem sladké nebo slané pochoutky. Většinou je to z toho důvodu, že si chtějí udržovat štíhlou figuru a sladkosti jim s tím příliš nepomáhají. Dobrou zprávou je, že na trhu dnes existuje mnoho sladkých produktů, které obsahují přírodní sladidla. Takové produkty nejsou příliš kalorické a skvěle se hodí i ke kávě / čaji nebo při chutích na sladké. Některé ženy preferují spíše slané a pokud vaše maminka patří do této skupiny, kupte jí oříšky, upečte jí slaný závin nebo se podívejte po brambůrkách, které má oblíbené.

Doplňky do domácnosti

Pokud je v domácnosti hodně doplňků, květin nebo svíček, je to většinou znamení, že v domě bydlí i žena. Dámské pohlaví má totiž tu skvělou vlastnost, že z bydlení dokáží udělat útulný domov právě díky doplňkům. Jestliže má vaše maminka doplňky ráda, můžete jí darovat svíčku, esenciální oleje, aroma difuzér, doplňky do kuchyně, vázu nebo nechte vyvolat vaší společnou fotku a darujte jí mamince v rámečku, který si může přidělat buď na zeď nebo postavit na komodu.

maminka s dětmi

Květinou nikdy neurazíte

V případě, že se vám nelíbí ani jedna z výše vypsaných možností, jednoduše kupte mamince řezanou květinu. Pokud nejste zastáncem řezaných květin, můžete pořídit květinu v květináči, ze kterého si vaše maminka může kytku přesadit do záhonku nebo do truhlíku. Díky tomu se může z květiny radovat delší dobu a některé druhy navíc mohou vykvést i příští rok. Poslední možností jsou také bylinky v květináči, které si může maminka pěstovat na parapetu, balkoně nebo na zahrádce a bylinky využívat i při vaření.

Pomáhejte mamince po celý rok

I když se koná Den matek pouze jednou za rok, nezapomeňte mamince pomáhat po celý rok a obdarovat ji lze kdykoliv, abyste ji překvapili. Vaše pomoc a občasný dárek jí dá najevo, že jste jí vděční za to, jak vás vychovala a jak se o vás starala a pravděpodobně stále dobře stará.

« S těmito dezerty zaženete chutě na sladké Nejnovější trendy na evropské módní scéně »